539 361 056


Często zadawane pytania
Co to jest naklejka ścienna?

Naklejki ścienne to prosty sposób na przekształcenie ścian w malownicze krajobrazy, które pasują do każdego pomieszczenia. Naklejki ścienne wykonane są z cienkiej samoprzylepnej folii, którą przenosimy na ścianę za pomocą papieru transferowego. Po umieszczeniu na ścianie wyglądają jak idealnie pomalowany wzór. FLOFLO oferuje samoprzylepne naklejki ścienne, które są cienkie, trwałe i łatwe do nałożenia. Nie musisz być zawodowcem, aby przykleić naklejkę ścienną, a Twoje ściany będą wyglądać oryginalnie!Co to jest szablon malarski?

Szablony malarskie do FLOFLO są wykonane podobnie do naklejek ale wycięty jest negatyw wzoru i stosujemy do tego folię szablonową ze słabszym klejem niż w przypadku naklejek, jest ona też nieco cieńsza. Po naklejeniu na ścianę, które wygląda w zasadzie tak jak w przypadku naklejek malujemy wybranym kolorem farby i po wyschnięciu odklejamy folię szablonową od ściany. W tym przypadku tez nie musisz być profesjonalistą aby wykonać taką dekorację, wystarczą podstawowe umiejętności. Aby przed montażem docelowego szablonu sprawdzić jak to się robi możesz wykorzystać mniejszy, próbny szablon, który dostaniesz dodatkowo do zamówienia.Czy mogę sam zamontować naklejkę lub szablon?

Oczywiście. Nie musisz być profesjonalistą, zarówno aplikację naklejki jak i szablonu możesz wykonać samemu. W przypadku dużych naklejek, szczególnie szerszych niż wyższych polecamy montaż we dwie osoby. Dodatkowe ręce do pomocy zawsze się przydadzą. Do zamówienia dodajmy małą, próbną naklejkę lub szablon do przetestowania produktu.Jaka jest różnica między naklejką ścienną a szablonem malarskim?

Jedną różnicą jest materiał z którego są wykonane. Ale główną jest kształt. Podczas gdy wzór naklejki jest wypełniony ‘wewnątrz’ to szablon wewnątrz jest pusty, folią którą naklejamy jest otoczeniem wzoru tak aby w psutej przestrzeni można pomalować farbą ścianę. Szablon jest zatem negatywem naklejki. Naklejkę kupujemy wybierając kolor i taki otrzymamy na ścianie, wzór z szablonu otrzyma swój kolor przy malowaniu. Sposób naklejania jest taki sam, różnica jest taką, że szablon malujemy a po wyschnięciu farby go usuwamy ze ściany.Czy naklejki są usuwalne?

Tak, wszystkie naklejki ścienne można łatwo odkleić. W naszych produktach stosujemy tylko usuwalną, samoprzylepną folię. Jednak ponieważ każda ściana nie są wykończona i malowana w inny innym stopniu, należy zachować szczególną ostrożność, aby zapobiec ściągnięciu farby ze ściany podczas usuwania. W przypadku naklejek ściennych zalecamy podgrzanie kalkomanii za pomocą suszarki do włosów, aby poluzować klej przed zdjęciem go ze ściany. Ponadto zawsze ciągnij równolegle do ściany (NIE prostopadle od ściany).Czy twoje produkty są wielokrotnego użytku?

Naklejki ścienne i szablony są jednorazowe! Chociaż można łatwo je usunąć ze ściany, najprawdopodobniej będzie się rozciągał i rozrywał, co uniemożliwi korzystanie z niego po całkowitym odklejeniu.


 
Jaka jest żywotność naklejek ściennych?

Po zamontowaniu naszych naklejek pozostaną na twojej ścianie, dopóki nie będziesz chciał ich zdjąć. Klej jest usuwalny. Jednak po wielu latach od naklejenia klej może być nieco trudniejszy do usunięcia ze ściany bez złuszczania się farby, to także zależy od rodzaju farby i podłoża. Oczywiście po wielu latach Twoja ściana i tak będzie prawdopodobnie potrzebować świeżej warstwy farby, aby oczyścić codzienne zabrudzenia, kurz czy zadrapania związane z użytkowaniem.


 
Czy naklejki i szablony będą się przyklejać do ścian o dużej fakturze?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na standardowej ścianie po malowaniu wałkiem farbą akrylową nie będzie problemu z przyczepnością. Nawet jeśli ściana nie była wykończona gładzią gipsową. Przy nierównych powierzchniach, zabrudzonych, zapylonych, o fakturze zbliżonej do tynku na ścianie zewnętrznej domu będzie problem z przyczepnością szablonu i naklejki. Jeśli masz wątpliwości zrób zdjęcie docelowej powierzchni i wyślij do nas z zapytaniem. Możesz też przykleić na ścianie pasek taśmy malarskiej i odczekać czy odklei się samoistnie, w całości lub częściowo pod 1-2 dniach odczekania. Lub zamów u nas mailowo testową naklejkę aby upewnić się w stu procentach.Czy na każdy rodzaj farby można naklejać naklejkę?

Wszystkie podstawowe farby akrylowe nadają się doskonale jako podkład dla naklejek. Od czasu gdy pojawiły się opcje farb z dodatkami, zmywalnych itp. warto wcześniej przetestować jej przyczepność. Nie polecamy podłoża pomalowanego farbami z dodatkiem teflonu. Podstawowa zasada jest taka, skoro producent zrobił farbę do której nie przykleja się brud, kurz itp. może się okazać, że nic się do niej  nie przyklei. Pamiętaj, że nasze naklejki i szablony wykonujemy na dokładnie Twoje zamówienie i nie jesteśmy w stanie przyjąć zwrotu towaru, który nie przykleił się do Twojej ściany. Jakkolwiek brzmią te zastrzeżenia to przypadki problemów z aplikacją naklejki czy szablonu możemy policzyć na palcach jednej dłoni wśród ogromnej ilości zadowolonych klientów od 2010 roku.Czy naklejki nadają się do łazienki?

Nasze naklejki ścienne mogą być używane w łazience, ale NIE w miejscach, w których będzie stały i bezpośredni kontakt z wodą (np. wewnątrz prysznica, koło wanny). Na ścianach czy powierzchniach odsuniętych od bezpośredniego działania wody można naklejać, jednak zawsze dobrym pomysłem jest utrzymywanie dobrej wentylacji w pomieszczeniu. Jeśli chcesz nakleić naklejkę na płytki łazienkowe to możesz mieć pewność, że będzie ona trzymała się dużo mocniej niż na zwykłej ścianie. Pamiętaj jednak, że naklejanie na gładkich powierzchniach jest trudniejsze bo mogą pozostać bąbelki powietrza które psują końcowy efekt i trudno je usunąć. Aby tego uniknąć możesz zamówić naklejkę z folii wysokiej jakości przeznaczonej do gładkich powierzchni np. na szkło – w tym celu napisz do nas zapytanie o indywidualną ofertę.Czy naklejki można naklejać na szkle lub innych gładkich powierzchniach?

Tak. Ale w podstawowej wersji jest to trudniejsze niż na ścianie. Podczas naklejania mogą pozostać małe bąbelki powietrza i będzie trudno je usunąć, efekt końcowy będzie zepsuty. Możesz naklejać tkzw. metodą na mokro, przy użyciu spryskiwacza (jak do mycia okien) z wodą z dodatkiem kropli płynu do mycia naczyń (zmiękcza wodę i ułatwia jej usuwanie), zapytaj nas jak dokładnie to zrobić mailowo. Lub możemy dla Ciebie wykonać naklejkę z folii wysokiej jakości przeznaczonej do gładkich powierzchni z klejem umożliwiającym usuwanie bąbelków powietrza. Pamiętaj jednak, że w przeciwieństwie do naklejania na ścianach jest to trudniejsza metoda i wymaga wprawy. Jeśli masz wątpliwości i szczegółowe pytania to napisz do nas, postaramy się wyjaśnić wszystko dokładnie.Nie pomalowałem jeszcze ścian. Jakiej farby najlepiej użyć?

Nasze naklejki ścienne działają na wszystkich markach farb. Nie polecamy farb z dodatkiem teflonu. Pozostałe farby akrylowe nie powinny powodować problemów. Jeśli zaś chodzi o szablony malarskie polecamy zachowanie jak najmniejszej faktury aby farba nie podciekała w miejscach gdzie folia szablonowa nie przylega idealnie do nierówności ściany.


 
Jak długo powinienem czekać przed zamontowaniem naklejki od malowania ściany?

Zwykle zalecamy odczekanie co najmniej tygodnia na wyschnięcie pomalowanej farby. Jeśli mieszkasz w bardzo wilgotnym miejscu, być może będziesz musiał poczekać trochę dłużej. Ale okres ten zależy w dużej mierze od pory roku – temperatury i wilgotności w pomieszczeniu, także wieku Twojego domu/mieszkania. Nowe ściany ze świeżymi tynkami i farbami mają w sobie więcej wilgoci niż użytkowane od np. kilku lat.


 
Jak powinienem przygotować ścianę przed naklejaniem naklejki lub szablonu?

Jeśli twoja ściana lub powierzchnia jest pomalowana, sucha i gotowa, istnieje tylko kilka kroków, które możesz zrobić, aby uzyskać optymalną jakość montażu. Zarówno nowe ściany po remoncie jak i starsze przetrzyj  z kurzu miękką, niestrzępiącą się szmatką. Sprawdź czy na ścianie nie ma tłustych plam, naklejki nie lubią takich zabrudzeń. Sprawdź także czy nie ma zadrapań lub nierówności, odpadającej lub łuszczącej farby. Przed malowanie szablonu warto zagruntować ściany malowane wcześniej kilka razy podczas kolejnych remontów.
Najważniejsze narzędzia, których potrzebujesz, to czyste i suche dłonie!Jak zamontować naklejkę na ścianę?

To dość prosty proces. Do każdego zamówienia dołączona jest instrukcja. Musisz tylko przygotować się i dać sobie trochę czasu. Zobacz naszą instrukcję instalacji pod adresem:
 


Jak czyścić moją naklejkę ścienną?

Nasze naklejki ścienne można wycierać wilgotną szmatką lub gąbką. Najlepsza jest odrobina ciepłej woda z mydłem lub wacik z czystym alkoholem! Nie zalecamy używania szorstkich, chemicznych środków czyszczących ani niczego podobnego. Pamiętaj, że jak w przypadku czyszczenia czegokolwiek w domu, zawsze dobrym pomysłem jest najpierw wyczyścić miejsce w mniej widocznym miejscu, aby zobaczyć, jak naklejka reaguje na czyszczenie.Jak usunąć naklejkę na ścianę?

Usunięcie naklejki ściennej ze ściany wymaga tylko odrobiny cierpliwości! Zalecamy wstępne podgrzanie kalkomanii za pomocą suszarki do włosów. Zmiękczy naklejkę i klej. Następnie możesz powoli zacząć ściągać naklejkę ze ściany. Delikatnie podważ krawędź np. nożykiem aby chwycić większy fragment wygodnie palcami, odklejaj powoli i delikatnie, równolegle do ściany. Zapobiegnie to odpryskiwaniu farby. Jeśli czujesz, że musisz użyć dużej siły, aby ściągnąć naklejkę, podgrzej naklejkę bardziej podczas jej ściągania. Jeśli naklejka będzie się rozciągać i zrywać potrzebujesz więcej cierpliwości, w zależności od czasu użytkowania i warunków w pomieszczeniu (temperatury, nasłonecznienia) folia naklejkowa będzie się nieco inaczej zachowywała.Czy można dostosować rozmiar naklejki do własnych potrzeb, inny niż dostępne?

Tak. Jeśli potrzebujesz niestandardowego rozmiaru lub projektu, wyślij nam e-mail z zapytaniem lub skorzystaj z naszego formularza tutaj, a skontaktujemy się z Tobą i postaramy dopasować do potrzeb. Jesteśmy w stanie dokonywać drobnych korekt w naszych obecnych wzorach bez dodatkowej opłaty, aby dopasować je do potrzeb naszych klientów. W przypadku dużych zmian lub opracowania indywidualnego wzoru dla klienta możemy potrzebować dodatkowej opłaty za naszą pracę.Mam zdjęcie wzoru lub kształtu innego typu niż naklejka, czy mógłbym zamówić naklejkę wg mojego wzoru? Ile by to kosztowało?

Obsługujemy wiele rodzajów niestandardowych zamówień. Aby jak najlepiej zaspokoić Twoje specyficzne potrzeby, napisz do nas e-mail z zapytaniem lub skorzystaj z naszego formularza tutaj, opisz czego potrzebujesz lub wyślij wzór, który chcesz zamówić. Postaramy się sprostać Twoim potrzebom.


 
Nie mogę się zdecydować na wybór koloru naklejki i/lub koloru na ścianie w pokoju na której ma być naklejka. Czy mogę prosić o pomóc w doborze kolorów?

Absolutnie! Wiemy, że wybieranie kolorów nie jest łatwym zadaniem, więc jeśli masz wątpliwości w tej materii to napisz do nas lub zadzwoń. Możesz też zamówić próbkę kolorów, aby zobaczyć rzeczywiste kolory folii. Jeśli potrzebujesz nietypowego koloru spoza naszego wzornika to napisz do nas, może uda się dopasować kolor spoza wzornika.Nie mogę się zdecydować jaki typ dekoracji wybrać, naklejkę czy szablon, czy możecie wytłumaczyć mi dokładnie jakie są różnice?

Tak, jeśli masz takie wątpliwości to najlepiej skontaktuj się z nami telefonicznie, wyjaśnimy Ci wszystkie plusy i minusy obu rozwiązań.


 
Mam pytania dotyczące mojego zamówienia.

Jeśli masz pytania dotyczące zamówienia, skorzystaj z naszego formularza tutaj aby wysłać do nas wiadomość. Lub jeśli już złożyłeś zamówienie możesz odpowiedziec na e-mail z potwierdzeniem zamówienia.

Kontakt

539 361 056 /
ul. Ostatnia 1C /B2, I piętro
31-444 Kraków